Aktualności

wróć

Telewizja Światłowodowa

Nowości w TVN Turbo - wrzesień

wtorek, 15 września 2020

ZAWODOWI HANDLARZE           

WTOREK, 22:15, 1 WRZEŚNIA

Kulisy pracy w branży sprzedaży aut używanych fascynują wielu ludzi. Niektórzy twierdzą, że komisy należy omijać szerokim łukiem. Uczciwy handlarz samochodami jest jednak spotykanym zjawiskiem, a znalezienie odpowiedniego niesie ze sobą wiele korzyści. 

W ósmym sezonie „Zawodowych handlarzy” ponownie odwiedzimy Japonię. Przyjrzymy się jak Robert, Wąski oraz ich wspólnik Łukasz podbijają największą giełdę w Kraju Kwitnącej Wiśni. Co tydzień, w każdy czwartek wystawianych na sprzedaż jest tam 14 tysięcy samochodów. Jak  szwagrowie odnajdą się na ogromnym parkingu tokijskiej giełdy? Jakie motoryzacyjne cuda znajdą? Czy uda im się wygrać je na licytacji?

Przeniesiemy się też do Olafa, który pod Częstochową spróbuje zarobić na amerykańskim klasyku marki Chevrolet Corvette. Zajrzymy do Jacka, który pod Garwolinem dołoży wszelkich starań, żeby sprzedać ciekawy egzemplarz jumpera oraz spotka się z klientem, który szuka swojego pierwszego samochodu. Z kolei z Mariuszem i Wojtkiem odwiedzimy polską giełdę samochodową. Przekonamy się czy te instytucje odeszły już do lamusa, czy może jest odwrotnie i da się tam kupić prawdziwą perełkę.

Z naszymi handlarzami zdecydowanie warto współpracować!

 

RAPORT TURBO

PN - PT, 18:00

Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą: rajdów, targów, zlotów oraz premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.

 

RAPORT TECHNOLOGICZNY

SOBOTA, 10:30, OD 19 WRZEŚNIA

„Raport technologiczny” to cotygodniowa porcja najciekawszych informacji o nowych urządzeniach, pomysłach i prototypach. W nowej serii ponownie prześledzimy naukowe odkrycia i ocenimy pionierskie technologie. Sprawdzimy, jak dzięki nowym wynalazkom zmienia się świat wokół nas.

 

WOJNY SAMOCHODOWE

NIEDZIELA, 14.00, OD 6 WRZEŚNIA

Nic nie przynosi im tyle radości, co znalezienie motoryzacyjnych okazji, które dają bazę do stworzenia modelu, na którym można dobrze zarobić!

Paweł Miszta i Przemysław Szafrański zawodowo handlują samochodami. To uważni łowcy okazji i twardzi negocjatorzy. Oprócz umiejętności i wiedzy, w tym zawodzie potrzebna jest także odrobina sprytu i szczęścia. Zasada jest jedna: tanio kupić, drożej sprzedać. Cały proces: zakup, remont, sprzedaż, jest w rękach handlarzy. Który z nich zrobi lepszy interes?

W tym sezonie zobaczymy wiele ciekawych starć. Mając na start 7000 złotych, do pojedynku wybiorą Forda Streetkę i Mercedesa Vito. Czy każdy z samochodów znajdzie właściwego odbiorcę? Zobaczymy też ekscytującą rozgrywkę pomiędzy motoryzacją niemiecką a francuską, czyli rywalizację kompaktowego golfa z sedanem. Który samochód uda się sprzedać z większym zyskiem?

Zwycięzca może być tylko jeden. 

 

ZAKUP KONTROLOWANY

SOBOTA 12:30, 19 WRZEŚNIA

Adama Kornackiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Od lat uczy nas, czym są samochody i jak się z nimi obchodzić. Jego program „Zakup kontrolowany” cieszy się niesłabnącą popularnością od 2005 roku, kiedy pojawił się na antenie.

Zadanie, jakiego co sezon podejmuje się Adam Kornacki, nie jest łatwe. Znalezienie samochodu, który będzie idealnie pasował do właściciela, jego charakteru, potrzeb życiowych, stylu jazdy i możliwości finansowych, jest prawdziwym wyzwaniem. Sztuką jest nie tylko znalezienie samochodu w dobrym stanie – równie ważne jest zwrócenie uwagi na perspektywę dalszej eksploatacji. Adam ma ogromną wiedzę motoryzacyjną. Potrafi też wsłuchać się w opinie i potrzeby swoich bohaterów. Zawsze stara się dobrze poznać swojego klienta, aby przedstawić mu cztery propozycje, które celnie trafią w jego gust i oczekiwania.

W tym sezonie dla bohaterów programu Adam będzie szukał bardzo drogich sportowych samochodów, małych miejskich aut typu citroen c3, niewielkiego auta dostawczego, a także samochodów terenowych.

 

WYBURZACZE                

ŚRODA 22:15, 2 WRZEŚNIA

Głodni wyzwań „Wyburzacze” wracają w ósmym sezonie programu.

W Toruniu ekipa Radka Balewskiego rozpocznie trudną rozbiórkę przedszkola i Teatru Lalek. Sowa, pracujący na nasypie z gruzu, niespodziewanie straci kontrolę nad koparką. Zaraz potem, w szybę jego kabiny, z impetem wystrzeli metalowy pręt.

Ekipa Eliasza Bogusławskiego będzie musiała zmierzyć się z wyburzeniem starej odlewni w Bytomiu, która znajduje się przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Prace przy rozbiórce będą spowalniały problemy związane z zabezpieczeniem ruchu.

W Łodzi ekipa Bartłomieja Jarugi stanie przed niebezpiecznym wyzwaniem wyburzenia wschodniej części zawalającej się kamienicy. Śmiertelnym zagrożeniem dla operatora koparki będzie kilkutonowy zbiornik wiszący na czwartym piętrze.

Dawno niewidziany Jarek Majewski będzie musiał zmierzyć się z rozbiórką starej oficyny. Wyburzenie będzie ekstremalnie trudne, ponieważ obiekt sąsiaduje z parkingiem pełnym samochodów, blokiem mieszkalnym i jedną z najbardziej ruchliwych ulic w Szczecinie.

Zobaczymy też detonację hali, rozbiórkę mostu przenośnikowego w kopalni w Zabrzu, a także rozbiórkę starych magazynów, które niegdyś wybudowano z użyciem elementów azbestowych.

 

SŁUŻBY RATOWNICZE            

NIEDZIELA 18:00, OD 6 WRZEŚNIA

W „Służbach ratowniczych” towarzyszymy ratownikom z całej Polski podczas ich codziennej walki o ludzkie bezpieczeństwo, zdrowie, a często też życie. W piątym sezonie zobaczymy, dobrze już znanych z poprzednich serii, ratowników GOPR z Bieszczad, strażaków ochotników z Niepołomic, Niebieszczan i Suchowoli, ratowników MOPR z Giżycka i Mikołajek oraz załogę HEMS z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kielcach.

Nowym miejscem na mapie programu jest Polańczyk, gdzie grupa WOPR dba o bezpieczeństwo tysięcy turystów, odwiedzających tą niewielką miejscowość, malowniczo położoną nad Jeziorem Solińskim.

 

ZŁODZIEJE

CZWARTEK 22:15, OD 3 WRZEŚNIA

Elvis i Fryzjer wracają w piątym sezonie programu „Złodzieje”. Emerytowany policjant i były złodziej pokażą, że w większości wypadków oszuści działają w duecie.

Jako cywilni policjanci będą zatrzymywać kierowców i przeprowadzać badanie specjalnie skalibrowanym alkomatem po to, aby egzekwować mandaty za jeżdżenie na podwójnym gazie. Pokażą, jak skuteczną metodą złodziei jest odwrócenie naszej uwagi. W centrum handlowym Fryzjer będzie zderzał się z wytypowanymi ofiarami, rozrzucając przypadkiem drobne. Wszystko po to, aby Elvis mógł okraść wskazaną osobę, gdy ta będzie pomagała Fryzjerowi zbierać pieniądze. W końcu Fryzjer zasymuluje potrącenie, aby wyłudzić od niewinnego kierowcy zadośćuczynienie. Pod przykrywką pościgu policyjnego przejmą samochody oraz wlepią mandaty osobom bez maseczek w miejscach, gdzie nie jest to wymagane, a także palącym papierosy w dopuszczalnej odległości od przystanku autobusowego. Sprawdzą, jak łatwo ukraść samochód za pomocą  urządzenia skanującego sygnał przesyłany z kluczyka do samochodu. Wywabią osoby z mieszkań pod pretekstem wysadzonych korków. W tym samym celu przedstawią ofiarom spreparowany nakaz dezynfekcji ich mieszkań.

Były złodziej i emerytowany policjant najpierw okradną, a następnie wytłumaczą nam, jak w przyszłości zabezpieczyć się przed podobnymi sytuacjami. Prowadzący program nie boją się niczego, ryzykują zdrowie i życie, żeby nauczyć nas jak nie dać się obrobić.