Aktualności

wróć

Telewizja Światłowodowa

Wakacyjne premiery w Telewizji WP

poniedziałek, 5 lipca 2021

Mistrzowie remontu
Od 28 czerwca, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00
W każdym odcinku „Mistrzów remontu” eksperci od metamorfoz - Kortney i Dave Wilsonowie – będą starali się tchnąć nowe życie w zaniedbane domy. Dzięki ograniczonym terminom i jeszcze bardziej napiętym budżetom nasi fachowcy podejmują wyzwanie przekształcenia starego lokum w oszałamiający rodzinny dom marzeń. Czeka nas zatem szalony wir zakupów, remontowania i przygotowania każdego budynku do sprzedaży. Przekonamy się, czy hazardowe zacięcie Kortney i Dave’a za każdym razem przyniesie zysk!


Pomysłowe ogródki
Od 4 lipca, w każda niedzielę o godz. 13.00
Twórcy programu w każdym odcinku przedstawiają uniwersalną receptę na nieatrakcyjne otoczenie domu: kiedy Twój ogródek woła o pomstę do nieba – po prostu zadzwoń do Briana i Sarah. W tym sezonie zaprezentujemy niesamowite rozwiązania outdoorowe. Duet do zadań specjalnych – uzbrojony w dopracowany projekt i budżet właściciela domu, sprosta każdemu zadaniu, całkowicie odmieniając podwórka wszystkich kształtów i rozmiarów. Jak zwykle nie zabraknie wielkich emocji i inspirujących pomysłów.


Wymazane z historii
Od 8 lipca, w każdy czwartek o godz. 21.00
Są rzeczy, bez których po prostu nie wyobrażamy sobie naszego świata. A może jednak da się o nich zapomnieć? Twórcy serii podążają za stawianymi przez siebie teoretycznymi pytaniami dotyczącymi historii. Zastanawiają się m.in., jak zmieniłby się świat, gdyby z dziejów usunąć mające fundamentalne znaczenie osoby czy wynalazki. W każdym odcinku wyobrażamy sobie rzeczywistość bez konkretnego kraju: Włoch, Chin czy Niemiec– z ich przełomowymi liderami, innowacjami i osiągnięciami społeczno-politycznymi.


Pasmo dokumentów
Od 4 lipca, w każdą niedzielę o godz. 18.00
Zapraszamy na pasmo inspirujących i ciekawych dokumentów. W szczególności polecamy planowany na 11.07 film „Katastrofa Titanica: zaginione dowody”. Okazuje się, że istnieje mające 108 lat pudełko, które zawiera osobiste notatki Lorda Merseya, szanowanego brytyjskiego prawnika i polityka. Jego zadaniem było zbadanie zatonięcia Titanica w 1912 roku. Zapiski, zawierające informacje o rejsie słynnego liniowca, ukazują w nowym kontekście fatalne błędy popełnione rzekomo przez kapitana i załogę.