Aktualności

wróć

Telewizja Światłowodowa

Hity programowe w lipcu na kanale TNT

poniedziałek, 14 czerwca 2021

„Piątki w Azji”
W lipcu TNT zaprasza na pełną wrażeń podróż do Azji. W programie znajdują się produkcje opowiadające o sztukach walki z przymrużeniem oka, a także takie, które pokazują pełen wachlarz bitewnych ciosów. W rolach głównych m.in. Jackie Chan i Tom Cruise.

 

Cykl rozpocznie „Dragon”, który zebrał pochwały od krytyków za unikatowe połączenie tradycji z nowoczesnym podejściem do kina akcji. Główny bohater wiedzie spokojne wiejskie życie. Pewnego dnia zostaje wplątany w sprawę morderstwa. Szybko okazuje się, że mężczyzna posiada talent do sztuk walki. Początkowo film miał być remakiem „Duk bei do wong” z lat 60., jednak ostatecznie reżyser postanowił jedynie czerpać z niego inspirację.

Jackie Chan zagości na kanale TNT dwa razy. W „Pijanym mistrzu” wciela się w młodego adepta sztuk walki, który uczy się pokory pod okiem podchmielonego nauczyciela. Natomiast w filmie „Wąż i cień orła” trenuje, aby pokazać uczniom szkoły sztuk walki, w której pracuje, że jest równie uzdolniony jak oni. Obydwie produkcje są komediowym ujęciem historii z gatunku sztuk walki: „Pijany mistrz” wykorzystuje legendę o Wong Fei Hungu, bohaterze chińskich mitów. Azjatycki rewolucjonista jest przedstawiony w krzywym zwierciadle jako brawurowy młody chłopak, na którego czeka lekcja życia. 

W ramach cyklu stacja proponuje też epickie opowieści o wielkich bitwach. „Trzy królestwa” pozwolą widzom przenieść się do historycznej walki o Czerwone Klify. „Ostatni Samuraj” opowiada zaś historię samotnego weterana wojny secesyjnej, który odnajduje na nowo sens życia na odległym kontynencie.

Plan emisji:

02.07, godz. 21:00 – „Dragon”
09.07, godz. 20:45 – „Pijany mistrz”
16.07, godz. 21:00 – „Trzy królestwa”
23.07, godz. 21:15 – „Wąż i cień orła”
30.07, godz. 21:00 – „Ostatni samuraj”

 

"Sztuka zemsty"

Cykl „Sztuka zemsty” jest okazją do poznania ciekawych produkcji z zemstą w roli głównej. Nagradzany film Alejandro Iñárritu, „Zjawa”, który przyniósł Leonardo DiCaprio Oscara, to kwintesencja gatunku produkcji traktujących o odwecie. Autorskie ujęcie meksykańskiego reżysera opowiada o grupie myśliwych, którzy zostają zaatakowani przez niedźwiedzia. Główny bohater (Leonardo DiCaprio) pada ofiarą drapieżnika, a dowódca (Domhnall Gleeson) decyduje się go porzucić i uciec z miejsca zdarzenia. Zostaje z nim dwóch mężczyzn – wspólnie ruszają w drogę po zemstę.

W kolejnych produkcjach cyklu wystąpiła plejada gwiazd: Denzel Washington, Sandra Bullock, Matthew McConaughey i Uma Thurman. „Człowiek w ogniu” przedstawia historię mężczyzny, który odnajduje sens życia dzięki specjalnemu zadaniu – ma chronić dziecko bogacza przed porwaniem. Za napaść mści się też główny bohater „Czasu zabijania”, który przez działania członków Ku Klux Klanu jest skazany na niesprawiedliwy osąd przestępczej grupy. Odwet to także główna motywacja Czarnej Mamby z „Kill Bill 2” Quentina Tarantino. Zabójczyni dopadła już wszystkich przeciwników. Przed nią ostateczne starcie z tytułowym Billem.

Plan emisji:
04.07, godz. 21:00 – „Zjawa”
11.07, godz. 21:00 – „Człowiek w ogniu”
18.07, godz. 20:00 – „Czas zabijania”
25.07, godz. 21:00 – „Kill Bill 2”

 

"Gramy w film"

Świat gier od wielu lat inspiruje filmowców. W lipcowym cyklu TNT pojawi się zestaw produkcji, które garściami czerpią z wielowątkowych fabuł. Na widzów czeka podróż do średniowiecznej Hiszpanii, zabójcza walka z zombie, ucieczka w apokaliptycznej rzeczywistości i wojna z kosmitami. W programie filmy reżyserowane przez takich twórców jak George Miller (seria „Mad Max”, „Czarownice z Eastwick”), Justin Kurzel („Makbet”) czy Doug Liman („Pan i Pani Smith”, „Tożsamość Bourne’a”). 

 

„Assasin’s Creed” jest ekranizacją gry o tym samym tytule w reżyserii Justina Kurzela. W rolach głównych Michael Fassbender, Marion Cotillard i Jeremy Irons. Produkcja opowiada o bohaterze, który przeżywa na nowo walki swojego XV-wiecznego przodka. Widzowie będą mogli zobaczyć najwyższy kaskaderski skok, jaki nagrano w całej historii kina.

 

Pierwszoplanowe postaci „Na skraju jutra”, wyreżyserowanego przez Douga Limana, w które wcielili się Tom Cruise i Emily Blunt, również trafiają w pętlę czasową. Szybko okazuje się, że to jedyny sposób na pokonanie wrogiej armii kosmitów, która pustoszy ziemię. Major Cage i sierżant Rita Vrataski postanawiają wykorzystać podróże w czasie jako skuteczną broń.

 

„Mad Max: Na drodze gniewu” w reżyserii George’a Millera dostarczy wizualnych doznań wszystkim wielbicielom najlepszych grafik komputerowych z topowych gier. Reżyser tak zaprojektował pustynną przestrzeń Mad Maxa, aby publiczność poczuła się niczym w apokaliptycznej krainie. Ostatnia część filmowej serii nie jest wprost oparta na grze komputerowej, lecz gry o Mad Maxie są równie ważne dla uniwersum i pozwalają widzom lepiej poznać świat uciekinierów buntujących się przed dystopijną władzą.

Cykl zakończy jeden z najbardziej znanych obrazów opartych na grze, czyli „Resident Evil”, dzięki któremu Mila Jovovich potwierdziła status międzynarodowej gwiazdy. Aktorka samodzielnie wykonała prawie wszystkie skoki kaskaderskie w opowieści o tajemniczym laboratorium, gdzie stworzono substancję zamieniającą ludzi w zombie.

Plan emisji:

05.07, godz. 21:00 – „Assassin’s Creed”
12.07, godz. 20:25 – „Na skraju jutra”
19.07, godz. 21:00 – „Mad Max: Na drodze gniewu”
26.07, godz. 21:05 – „Resident Evil”

 

W ramówce znajdziesz jeszcze:

„Noe: Wybrany przez Boga”

Mistrz kina epickich opowieści, reżyser Darren Aronofsky („Czarny łabędź”, „Requiem dla snu”) wziął na warsztat jedną z najbardziej znanych biblijnych przypowieści. Tytułowego Noego zagrał Russell Crowe, a jego żonę Jennifer Connelly. W obsadzie znajdują się też Anthony Hopkins i Emma Watson. W wyjątkowym, filmowym ujęciu historii przez Aronofsky’ego, Noe nawiedzają koszmary o potopie. Zbudowanie arki jest jedynym sposobem na ocalenie świata przed wielkim kataklizmem.

Emisja:

Emisja filmu 3 lipca o 20:45.

„Interstellar”

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów Christophera Nolana otrzymał Oscara i cztery nominacje. Reżyser zaproponował widzom opowieść o badaczach, którzy chcą odkryć życie w kosmosie. Wiedzą, że na Ziemi kończą się zasoby naturalne i pokładają nadzieję w odnalezieniu nowej planety. W rolach głównych Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain i Michael Cane.

Emisja:

Emisja filmu 14 lipca o 20:15.

Bodyguard”

Ten film zrobił z superpopularnej wokalistki Whitney Houston gwiazdę Hollywood. Wciela się w piosenkarkę Rachel, której życie jest zagrożone. Ochroniarzem bohaterki zostaje Frank (Kevin Costner). Wbrew początkowym niesnaskom zakochują się w sobie. „Bodyguard” ma ścieżkę dźwiękową z jednymi z najsłynniejszych utworów Houston, czyli „I Have Nothing” i „I Will Always Love You”.

Emisja:

Emisja filmu 28 lipca o godz. 20:25.