Aktualności

wróć

Telewizja Światłowodowa

Polecane programy w marcu na kanałach Polsat Viasat

wtorek, 16 lutego 2021

POLSAT VIASAT EXPLORE

"Demolka na antypodach"
Premiera: środa 3 marca, godz. 22:00

Niebezpieczeństwo, dramaty i zniszczenie – wszystko to znajdziemy w serii dokumentalnej ukazującej z bliska fascynującą branżę firm rozbiórkowych. Będziemy mieli okazję podziwiać pracę najlepszych ekip i ich potężnych maszyn. W programie zobaczymy zmagania z rozbiórkami budynków oraz innych osobliwych konstrukcji, które jak najszybciej trzeba usunąć z placu budowy. Od wieżowców po zatopione jachty, dziwne konstrukcje i ogromne magazyny: tak pracują bohaterowie dnia codziennego. Ich zapał, determinacja, pomysłowość i spryt idą w parze z poczuciem humoru, koleżeństwem oraz umiejętnością zachowania zimnej krwi w każdej sytuacji.


"Taaaki karp!"

Premiera: sobota 27 marca, godz. 22:00

Nieustraszona trójka wędkarzy powraca! W 5. sezonie Ali Hamidi, Tom Dove i Neil Spooner znów podróżują po całym świecie w poszukiwaniu nowych łowisk i wielkich karpi. Wędkarze będą musieli wykorzystać całą swoją wiedzę i umiejętności, aby przechytrzyć kilka gatunków, których nigdy wcześniej nie udało im się złowić. Łowiska, na które trafią, będą bardzo zróżnicowane — od sielskiego jeziora w sercu brytyjskiej wsi po luksusowy ośrodek wędkarski w Tajlandii. W nowych odcinkach nie zabraknie zarówno radości, śmiechu, zabawy, jak i wielu praktycznych porad, które każdemu wędkarzowi pomogą w połowach.


POLSAT VIASAT HISTORY

"Zagadka kości: rewolucja płci"
Poniedziałek 8 marca, godz. 22:05

Mężczyźni-łowcy i kobiety-zbieraczki: taki znamy podział ról od czasów prehistorycznych. Przez wieki uznawano, że mężczyzna-łowca był żywicielem rodziny, a tym samym od zarania dziejów ludzkości stał na szczycie drabiny społecznej. Dzięki tej teorii pierwsi archeolodzy w XIX i na początku XX wieku uznali ten stan rzeczy za sytuację „naturalną". Dziś naukowcy nie są już tego pewni. Okazuje się, że część odkryć nie pasuje do tego obrazu i na jaw wychodzi coraz więcej błędnych interpretacji. Metody naukowe zwykle stosowane w kryminalistyce pomagają badaczom na całym świecie uzyskać nowe spojrzenie na tę kwestię.


"Kobiety, które walczyły z Hitlerem"

Poniedziałek 8 marca, godz. 21:00

Pochodziły z różnych warstw społecznych i wcześniej były wzorowymi obywatelkami III Rzeszy. Grupa niemieckich kobiet, które stały się członkiniami ruchu oporu, walczyła z nazizmem wszelkimi dostępnymi im środkami. Robiły to mimo przemocy ze strony aparatu władzy nazistowskich Niemiec i terroru gestapo. Choć bały się o swoje życie, narażając się na donosy ze strony sąsiadów oraz krewnych, przekazywały poufne informacje, rozpowszechniały antynazistowskie ulotki i ratowały Żydów. Po aresztowaniu były więzione, wywożone do obozów, a nawet rozstrzeliwane. Po 1945 roku, pomimo ich odwagi, na długo o nich zapomniano. Dziś ich historie wychodzą na jaw. Wśród tych dzielnych kobiet były między innymi: urzędniczka ministerstwa propagandy Libertas Schulze-Boysen, dziennikarka Ruth AndreasFriedrich i studentka Sophie Scholl.


POLSAT VIASAT NATURE

"Dzika praca"
Premiera 1 marca, godz. 15:00

Program ukazuje losy weterynarzy i wolontariuszy, którzy porzucili pracę w Wielkiej Brytanii i przenieśli się do RPA, gdzie zajmują się ratowaniem, rehabilitowaniem, a także wypuszczaniem na wolność zagrożonych gatunków. W programie zobaczymy ich w akcji – będziemy świadkami transportu żyrafy, ratowania dwutygodniowego hipopotama czy resuscytacji geparda metodą ustausta. Weterynarze i wolontariusze na naszych oczach stają się także zastępczymi matkami dla osieroconych małp oraz asystują przy obcinaniu rogów nosorożcom. Ci bohaterowie dzikiej przyrody zapraszają nas do swojego życia i opowiadają o pasji ratowania zagrożonych wyginięciem zwierząt – od pingwinów i rekinów na wybrzeżach Prowincji Przylądkowej Zachodniej po zwierzęta należące do afrykańskiej „wielkiej piątki" na równinach leżących na północy kraju.


"Hipopotamy Escobara"

Czwartek 4 marca, godz. 21:05

Okryty złą sławą baron narkotykowy, Pablo Escobar, zarobił miliardy dolarów na przemycie kokainy do USA. W trakcie swoich krwawych rządów rozkazał przywieźć sobie z Afryki cztery hipopotamy, które zostały dostarczone samolotem na jego słynne ranczo w Kolumbii. Hipopotamy miały być atrakcją dla innych członków kartelu. Niestety, w ten sposób Pablo Escobar nieświadomie wprowadził do kraju gatunek inwazyjny, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Hipopotamy zniszczyły ogrodzenia i wydostały się na wolność. Teraz żyją w Kolumbii, rozmnażając się w tempie dwukrotnie szybszym niż ich afrykańscy kuzyni. Kolumbijska weterynarz Gina Paola Serna Trujillo otrzymała od rządu zadanie rozwiązania tego problemu.