Aktualności

wróć

Telewizja Światłowodowa

Francuski wyścig Formula 1 oraz start nowego sezonu DTM hitami gorącego weekendu w ELEVEN SPORTS

piątek, 18 czerwca 2021

W najbliższy weekend ELEVEN SPORTS pokaże wyścig Formula 1® o Grand Prix™ Francji oraz poprzedzające go kwalifikacje i sesje treningowe. Na Circuit Paul Ricard Max Verstappen i Lewis Hamilton postarają się odeprzeć ataki grupy pościgowej, która włączyła się do walki o mistrzostwo świata. Zaplanowano również transmisje pierwszych zawodów nowego sezonu DTM, które odbędą się na legendarnym włoskim torze Monza.

 

2021 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP:
1. Sesja treningowa, piątek 18 czerwca, 11:25 [Eleven Sports 1]
2. Sesja treningowa, piątek 18 czerwca, 14:55 [Eleven Sports 1]
3. Sesja treningowa, sobota 19 czerwca, 11:55 [Eleven Sports1]
Sesja kwalifikacyjna, sobota 19 czerwca [Eleven Sports 1]
Wyścig, niedziela 20 czerwca, 13:55 [Eleven Sports1]


Siódmy wyścig obecnego sezonu Formula 1® odbędzie się na Circuit Paul Ricard. Podczas zmagań o Grand Prix™ Francji wiele do udowodnienia będą mieli Max Verstappen i Lewis Hamilton, którzy dwa tygodnie temu w Azerbejdżanie na ostatnich okrążeniach pechowo odpadli z walki o zwycięstwo. Skrzętnie wykorzystali to goniący ich w klasyfikacji generalnej Sergio Pérez, Sebastian Vettel, Pierre Gasly, Charles Leclerc i Lando Norris. Dzięki temu rywalizacja o mistrzostwo świata stała się jeszcze bardziej emocjonująca, a realne szanse na tytuł zachowuje co najmniej ośmiu zawodników. W ten weekend wszyscy będą musieli wykazać się sporą wszechstronnością, bo Circuit Paul Ricard jest znany z równomiernego rozłożenia szybkich, średnich i wolnych zakrętów. Tor wymaga również doskonałego przygotowania psychofizycznego, bo na łuku Beausset przeciążenia sięgają nawet 5g! Dwa poprzednie wyścigi na tym obiekcie wyraźnie wygrał Hamilton. Czy tym razem ktoś będzie w stanie go pokonać?


DTM (DEUTSCHE TOURENWAGEN MASTERS)  - MONZA
Sesja kwalifikacyjna I, sobota 19 czerwca, 10:30 [Eleven Sports 2]
Wyścig I, sobota 19 czerwca, 13:30 [Eleven Sports 2]
Sesja kwalifikacyjna II, niedziela 20 czerwca., 10:30 [Eleven Sports 2]
Wyścig II , niedziela 20 czerwca, 13:30 [ Eleven Sports 2]

W najbliższy weekend startuje nowy sezon DTM, w którym można spodziewać się wielkich emocji, bo od tego roku wszystkie zespoły korzystają z najnowocześniejszych aut GT3, a w ich składach znajdują się świetni kierowcy, tacy jak Alexander Albon, Timo Glock, Liam Lawson, Nico Müller, Maximilian Götz, Vincent Abril czy Esmee Hawkey. Warto podkreślić, że Hawkey jest jedną z dwóch kobiet biorących udział w rywalizacji, a w ubiegłotygodniowych testach osiągnęła imponujące wyniki. Na początek areną zmagań będzie legendarny tor Monza, na którym w sobotę i niedzielę odbędą się odrębne wyścigi poprzedzone sesjami kwalifikacyjnymi. Na trasie przewidziano kilka długich prostych, dzięki czemu samochody będą mogły rozwijać zawrotne prędkości.

Co ciekawe, w tym roku na torach DTM zadebiutuje polsko-niemiecki zespół JP Motorsport. Reprezentujący jego barwy Christian Klien pojedzie w trzech zawodach w dalszej części sezonu.